ЖЕНСКА МАИЦА ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua MH500

ЖЕНСКА МАИЦА ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua MH500

Оптимална вентилација во жешките денови и еластичен материјал за поголема удобност ја прават оваа женска маица за планинарење погодна за сите оние кои често одат на планина.

 

 • Дополнителни информации

  ВЕНТИЛАЦИЈА
  Еластични панели за поголема вентилација во делот на грбот.

  СПРЕЧУВА НЕПРИЈАТЕН МИРИС
  Мрежест полиамиден материјал во пределот на пазувите кој не задржува миризба.

  ЕЛАСТИЧНОСТ
  Еластичен материјал (18% еластин) за слободно движење на телото.

  ТЕЖИНА
  Величина М тежи само 110 гр.

  БРЗО СУШЕЊЕ
  Синтетички материјал кој брзо се суши (dry fit).

ден499,00Price
Боја: Тиркизно-бела
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0