ЖЕНСКИ ФЛИС (ПОЛАР) Quechua  MH120

ЖЕНСКИ ФЛИС (ПОЛАР) Quechua  MH120

Практичен флис дуксер за температура до 7°C. Водоотпорен. Мек и мазен. Одлична топлинска изолација. Висока јака и два џепа за топлење. Целосен патент за вентилација.

 • Дополнителни информации

  Топлинска изолација

  Материјал кој штити од студ. Висока јака за заштита од ветер.

  Вентилација

  Специјален материјал кој овозможува пареата од телото да продира и излегува нанадвор. Додатна вентилација благодарение на централниот патент.

  Леснина

  Величина М тежи само 266 гр.

  Компактност

  Фини нишки на руно во густ плет кој го прави овој флис дуксер компактен и практичен.

  Практичност

  Два затворени џепа за носење на лични предмети

ден1.999,00Price
Боја: Лилјакова
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0