ЖЕНСКИ ФЛИС (ПОЛАР) Quechua MH20

ЖЕНСКИ ФЛИС (ПОЛАР) Quechua MH20

Идеален за прошетка во планина за температура помеѓу 10°C и 13°C. Високо обработен термо материјал кој овозможува топлотна изолација и вентилација. Идеален во комбинација со водоотпорна јакна. Компактен дизајн.

 • Дополнителни информации

  ТОПЛИНСКА ИЗОЛАЦИЈА
  Компоненти кои овозможуваат топлотна изолација. Висока јака со патент за заштита од ветер.

  ВЕНТИЛАЦИЈА
  Полиестер ткаенина која ја насочува пареата од телото нанадвор.

  ТЕЖИНА
  Величина М тежи само 143 гр.
   

ден999,00Price
Боја: Црна
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0