ЖЕНСКИ ЕЛЕК ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek500

ЖЕНСКИ ЕЛЕК ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek500

Водоотпорен со висока јака и компактниот дизајн, овој практичен елек полнет со пердуви зафаќа мал простор во вашиот ранец и обезбедува заштита од студ и ветер.


 

 • Дополнителни информации

  ТОПЛИНСКА ИЗОЛАЦИЈА
  Полнење: 85% полиестер / 15% пердув. Врвца за прилагодување на долниот дел од елекот.

  ПРАКТИЧНОСТ
  Лесно се собира во десниот џеб. Два длабоки џебови со патент за чување ракавици и капи.

  ТЕЖИНА
  М: 201гр

  ВОДООТПОРНОСТ
  Водоотпорен слој кој спречува продирање на вода.

   

ден479,00Price
Боја: Црна
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0