БАНДАНА Forclaz Trek 100

БАНДАНА Forclaz Trek 100

Без разлика дали е сончево - за да ја заштитите главата - или жешко - да ја впие влагата од телото - оваа капа е идеална за тури на повисоки температури. Бидејќи е направена од полиестер, лесно ја пропушта влагата нанадвор и брзо се суши. Десет начини да се носи.

 • Дополнителни информации

  ДИШЛИВОСТ
  Полиестер ткаенина за брзо сушење, дури и откако е потопена во река

  ТЕЖИНА
  40g за да можете да ја носите со вас насекаде!

  ПОВЕЌЕНАМЕНСКА
  Постојат 10 начини на кои може да се носи оваа капа!

  ИЗДРЖЛИВОСТ
  Мазна, густа ткаенина која не дозволува распарување.

ден489,00Price
Боја: Сина

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0