УНИСЕКС РАНЕЦ Quechua MH500 20L

УНИСЕКС РАНЕЦ Quechua MH500 20L

Овој 30-литарски пешачки ранец нуди максималн удобност при долго качување.  Направен е од дишлив материјал, има рачки за да се дистрибуира тежината низ целото тело со повеќе џебови за организација и вградена наметка за заштита од дожд.

 • Дополнителни информации

  УДОБНОСТ
  Прилагодливи рачки и ремени кај стомакот и градите за поддршка.

  ВЕНТИЛАЦИЈА
  Дишлив материјал, вентилација во задниот дел, рачки и ремени кои брзо ја испуштаат влагата.
  Капацитет

  Волумен: 30л  / Димензии: висина 62 cm; должина 29 см; ширина 23 см.

  ПРАКТИЧНОСТ
  Џебови: 5 надворешни, 1 внатрешен, 1 резервоар за вода, 2 џебови на половината.

  ВОДООТПОРНОСТ
  Вграден заштитник за дожд.

  ТЕЖИНА
  1,242 g
   

ден6.449,00Price
Капацитет
Боја: Тиркизна

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0