ЖЕНСКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 100

ЖЕНСКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 100

Дишлив материјал кој спречува задржување на влагата, овие 2 во 1 панталони и шорцеви, кои се одличен компромис помеѓу издржливост и леснина, се дизајнирани за прошетка на планина на секакви временските услови.  

 

 • Дополнителни информации

  ИЗДРЖЛИВОСТ
  Направени од високо издржлива Ripstop ткаенина.

  БРЗО СУШЕЊЕ
  Дишлив материјал кој брзо се суши (dry fit).

  ПРАКТИЧНОСТ
  Панталони кои лесно се трансформираат во шорцеви на повисоки температури.

  ТЕЖИНА
  Величина М: 260 гр.

  ДИШЛИВОСТ
  Специјален материјал кој ја апсорбира и исфрла потта.

ден1.499,00Price
Боја: Тегет
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0