ЖЕНСКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua NH100

ЖЕНСКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua NH100

Лесни и широки, овие женски панталони за планинарење се дизајнирани за повисоки температури. Брзо се сушат при физички напор и даваат чувство на пријатност при секој чекор.

 

 

 • Дополнителни информации

  УДОБНОСТ
  Лесен материјал, широк крој, прилагодени на формата на телото

  ПРАКТИЧНОСТ
  2 предни џепа и 1 заден
  Се опуштаат/притегнуваат во делот на половината и глуждовите 

  БРЗО СУШЕЊЕ
  Материјал кој ектра брзо се суши (dry fit).

  ТЕЖИНА
  Величина M тежи само 190 гр.

ден2.099,00Price
Боја: Тегет
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0