ЖЕНСКИ НАДПАНТАЛОНИ ЗА ДОЖД Quechua NH500

ЖЕНСКИ НАДПАНТАЛОНИ ЗА ДОЖД Quechua NH500

Водоотпорни, компактни и дишливи, овие надпанталони нудат одлична заштита од дожд. Задолжително понесете ги со себе!

 • Дополнителни информации

  ВОДООТПОРНОСТ
  100% водоотпорен слој 2000мм

  ЕКО
  Еко боја која заштедува до 60% вода и минимизира негативно влијание врз животната средина.

  УДОБНОСТ
  Врвца за полесно подесување на ширината кај половината и глуждовите. 

  ДИШЛИВОСТ

  Хидрофилен слој кој апсорбира влага и редуцира кондензација.

  ТЕЖИНА

  Величина М тежи 165 гр.

ден1.399,00Price
Боја: Црни
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0