МАШКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 500

МАШКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 500

Одличен компромис помеѓу издржливост и леснина, овие машки панталони за планинарење се направени од дишлив материјал погоден за секакви временските услови. 


 

 • Дополнителни информации

  ЕЛАСТИЧНОСТ
  Еластичен материјал 

  ДИШЛИВОСТ
  Патенти од страна за подобро ладење при движење.

  ТЕЖИНА
  Величина L тежи 460 гр.

  БРЗО СУШЕЊЕ
  Синтетички материјал кој брзо се суши (dry fit).

  ВЕТРООТПОРНОСТ
  Густа плетка за активна заштита против ветер и студ.

  ВОДООТПОРНОСТ
  Материјал кој спречува навлегување на вода.

ден3.549,00Price
Боја: Сина
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0