МАШКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 100

МАШКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 100

Дизајнирани за прошетка на планина во секакви  временските услови. Панталони кои лесно се трансформираат во шорцеви. Одличен компромис помеѓу издржливост и леснина. Дишлив материјал кој спречува задржување на влагата на телото.

 


 

 • Дополнителни информации

  Издржливост

  Направени од високо издржлива Ripstop ткаенина која спречува распарување.

  Удобност

  Полуеластичен струк. Прилагодени во делот на колената за поголема слобода на движење.

  Брзо сушење

  Дишлив материјал кој бро се суши.

  Практичност

  Панталони кои лесно се трансформираат во шорцеви при повисоки температури.

  Тежина

  Лесни и компактни. Величина L тежи 370 гр.

  Дишливост Специјален материјал кој ја насочува влагата од телото кон надвор.

  Лесно одржување

  Погодни за машинско перење. Не се пеглаат.

ден3.199,00 Regular Price
ден2.879,10Sale Price
Боја: Сива
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0