МАШКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua NH500 Fit

МАШКИ ПАНТАЛОНИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua NH500 Fit

Екстра удобни за секаков вид на планнарска тура. Направени од мек,еко материјал со лесно прилагодлив каиш, материјал кој брзо се суши.

 

 • Дополнителни информации

  Комфор

  Еластичен материјал (2% еластин). Ултра еластичен материјал во делот на бутовите.

  Практичност

  Шест џепа од кои два со патент, еден наменет за чување на мобилен телефон и два за рацете.

  Еко материјал

  Органски памук (60% од материјалот).

  Анатомски дизајн

  Екстра еластични компоненти во делот на бутовите за поголема флексибилност при движење.

  Мекост

  Мекост на главниот материјал и памучните компоненти.

  Леснина

  Величина L тежи само 286 гр.

ден2.299,00Price
Боја: Сива
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0