Машки очила за сонце Quechua MH100

Машки очила за сонце Quechua MH100

За повремените планинарење на сончево време, понесете ги со себе овие лесни и безвременски очила за сонце. Тие нудат добра заштита од сонце (100% АНТИ-УВ) и се обликувани за да ве заштитат од ветер и прашина. Одличен квалитет за ниска цена.

 • Дополнителни информации

  Тежина
  20 гр.
  Стабилност
  Специјална форма за очилата да останат на место при качување на планина.
  УВ заштита
  Категорија 3 објектив - 100% УВ филтер: совршен за сончево време.
  Заштита од надворешни влијанија
  Ги штити очите од ветер и лошо време.
  Издржливост
  Високоиздржлива поликарбонатна леќа и рамка.
  Компатибилност
  Ккомпатибилни со каивше за држење на очилата околу врат.

ден1.599,00Price
Боја: сиви

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0