МАШКА СОФТШЕЛ ЈАКНА Simond

МАШКА СОФТШЕЛ ЈАКНА Simond

Ветроотпорна јакна специјално дизајнирана за да ве заштити од налет на ветрови и ненадејни промени на временските услови. Јакна изработена од мек и еластичен ветроотпорен softshell материјал кој ви дава целосна слобода при движење. Прилагодлива капуљача дизајнирана за носење на шлем.

 • Дополнителни информации

  Ветроотпорност

  Ветроотпорна мембрана: непропустливост <1L / кв.м / с, препорачана температура + 9 ° C.

  Еластичност

  Еластичноста на softshell материјалот и струкираниот крој овозможуваат да се движите со леснотија.

  Издржливост

  Материјал отпорен на абење.

  Водоотпорност

  Водоотпорна мембрана за заштита од дожд.

  Компатибилност

  Капуљачата од двоен материјал е прилагодена за носење на шлем.

ден3.899,00Price
Боја
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0