НИСКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua NH300 WP

НИСКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua NH300 WP

SKU: 0006

Овие водоотпорни ниски обувки на Quechua, кои нудат заштита од дожд до 2 часа, се идеални за прошетка во шумски и рурални средини. Имаат гумен ѓон кој овозможува стабилност дури и кога теренот е влажен/лизгав. 

 • Дополнителни информации

  АНТИ-ШОК
  Гумен ѓон кој овозможува глатко движење на нерамен терен.
  ВОДООТПОРНОСТ
  Водоотпорна, дишлива мембрана која овозможува заштита од вода до 2 часа.
  КОМФОР
  5-мм ѓон и влошка со полиуретанска компонента.
  Специјална заштита од удар од камења на предниот дел од обувките.
  ТЕЖИНА
  408 гр по чевел за број 42.
ден3.999,00Price
Боја: Црна
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0