НИСКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua NH100

НИСКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua NH100

SKU: 0005

Мрежестиот слој на овие ниски обувки обезбедува дишливост во жешките денови на планина. Со нивната перфорирана влошка овозможуваат апсорпција и исфрлање на потта. ЕВА (етилен винил ацетат) пената и Cross Contact ѓонот обезбедуваат одлична амортизација, анти-шок заштита и удобност.  

 • Дополнителни информации

  АМОРТИЗАЦИЈА

  ЕВА (етилен винил ацетат) ѓон долж целото стапало за оптимална амортизација. Cross Contact ѓон за стабилност на нерамен терен. Преден дел за заштита од камења.

  ДИШЛИВОСТ

  Високо дишлива мрежеста структура и перфорирана влошка која лесно апсорбира пот.

  ТЕЖИНА

  295 гр по чевел за број 39!

ден4.999,00Price
Боја: Сина
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0