СРЕДНО ВИСОКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua SH520 X-Warm

СРЕДНО ВИСОКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua SH520 X-Warm

SKU: 0002

Водоотпорни и топли, со одлична резистентност кон лизгање, овие чизми се дизајнирани за снежни патеки. 

 • Дополнителни информации

  ТЕРМОИЗОЛАЦИЈА
  Специјална обвивка која ќе ве штити од студ. Идеални за температура до -4 ° C во мирување, и до -16 ° C во движење
  ВОДООТПОРНОСТ
  Непробојна мембрана која го држи стапалото суво до 16 км
  СТАБИЛНОСТ
  Специјален SNOW CONTACT ѓон кој обезбедува стабилност и на снежни и лизгави терени. Moжност за додавање на 5-мм дерези.
ден6.499,00Price
Боја
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0