СРЕДНО ВИСОКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz MH100

СРЕДНО ВИСОКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz MH100

SKU: 0001

Дизајнирани за прошетка во природа во времетраење од 3 до 4 часа до 10 км.

 • Дополнителни информации

  СТАБИЛНОСТ
  Гумен ѓон за заштита од лизгање на суви, стрмни и влажни патеки.
  АНТИ-ШОК
  Специјалната PU меѓувлошка која се протега долж стапалото обезбедува заштита од удари. Го штитат предниот дел од стапалото. Висока конструкција која нуди одлична потпора на глуждовите.
  ВОДООТПОРНОСТ
  Водоотпорна мембрана која ќе ве штити од дожд (и вирови) на прошетка до 8 км.
  ТЕЖИНА
  440 гр по чевел за број 42.
ден5.999,00Price
Боја: Сива
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0