МАШКА ЈАКНА ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ MH500 ALPI LIGHT

МАШКА ЈАКНА ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ MH500 ALPI LIGHT

Направена од цврст, дишлив материјал, оваа машка јакна за планинарење  обезбедува максимална слобода на движење.

 • Дополнителни информации

  ОТПОРНОСТ НА ВОДА
  10000 мм 
  ВЕНТИЛАЦИЈА
  страничните отвори од 30 см и компонентата за ослободување пот (РЕТ = 6)
  ЕЛАСТИЧНОСТ
  Флексибилна ткаенина (13% еластан) која нуди удобност при пешачење. 
  ПРАКТИЧНОСТ  
  Три џебови со водоотпорен патент. Внатрешен џеб со мрежа. 
  ТЕЖИНА
  L големина 590g

ден6.199,00Price
Број
Боја: Сива

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0