МАШКА МАИЦА ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua MH520

МАШКА МАИЦА ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua MH520

Дизајнирана за лесно да ја трасферира влагата надвор од телото. Краток патент во пределот на градите за дополнителна вентилација. Ќе заборавите дека ја имате на себе!


 

 • Дополнителни информации

  ВЕНТИЛАЦИЈА
  Специјален материјал кој ја собира потта и ја трасферира нанадвор.

  КОНТРОЛА НА МИРИС
  Полиамидна мрежеста структура под пазувите кој не дозволува создавање мирис при голем физички напор.

  УДОБНОСТ
  Еластичен материјал (25%еластин) за поголема флексибилност и удобност.

  ТЕЖИНА
  Величина L тежи само 120 гр.

  БРЗО СУШЕЊЕ
  Брзо се суши при интензивно потење (dry fit).

ден2.099,00Price
Боја: Сива
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0