MАШКА МАИЦА ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua MH100

MАШКА МАИЦА ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua MH100

Дизајнирана за 3- до 4-часовна прошетка во планина во должина од <10 км. Лесна и дишлива. Одличен избор за почетници!


 

 • Дополнителни информации

  ВЕНТИЛАЦИЈА
  Специјален материјал кој ја собира потта и ја трасферира нанадвор.

  КОНТРОЛА НА МИРИС
  Полиамидна мрежеста структура под пазувите кој не дозволува создавање мирис при голем физички напор.

  УДОБНОСТ
  Еластичен материјал за поголема флексибилност и удобност.

  ТЕЖИНА
  Величина L тежи само 110 гр.

  БРЗО СУШЕЊЕ
  Брзо се суши при интензивно потење (dry fit).

ден1.000,00Price
Боја: Тиркизна
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0