МАШКИ ФЛИС (ПОЛАР) Quechua MH500

МАШКИ ФЛИС (ПОЛАР) Quechua MH500

Идеален за умерен студ на планина. Лесен и растеглив. Висока јака со патент. Направен од рециклирачки материјали. Мрежни делови за оптимална перспирација. Повеќенаменски. Не зафаќа многу место во ранец.

 • Дополнителни информации

  Топлина

  Направен од целосно рециклирачко руно. Висока јака, пола патент.

  Дишливост

  Мрежест плетка. Мрежести делови под пазувите. Пола патент за дополнително ладење.

  Еластичност

  Екстремно удобен еластичен материјал

  Леснина

  Само 210 гр за величина L

  Компактен материјал

  Високо компресиран материјал кој не зафаќа место во ранец

  Еко дизајн

  Направен од руно (целосно рециклирано полиестер предиво)

  Лесно одржување

  Високо издржлив материјал. Машинско перење. Брзо сушење

ден1.499,00 Regular Price
ден1.124,25Sale Price
Боја
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0