Ниски женски обувки за планинарење MH500

Ниски женски обувки за планинарење MH500

Одличен избор за искусни планинари без разлика на теренот. Оптимизирани за сигурност и удобност. Двослоен Cross contact ѓон за стабилен фат. Гумена заштита од камења на предниот дел од обувките. EVOFIT дизајн за лесна прилагодливост на секој вид на стапало. Заштита од вода за прошетка од 12 км.

 • Дополнителни информации

  Стабилност

  Двослоен гумен ѓон за ефикасно движење на секаков тип на терен.

  Заштита

  Гумена заштита од камења на предниот дел од обувките.

  Водоотпорност

  Водоотпорна мембрана која дава заштита од дожд во должина од 12 км.

  Амортизација

  Специјален ѓон за двојна амортизаија со 4 воздушести перничиња поставени долж стапалото

  Анатомски дизајн

  Evofit концепт за лесна адаптација на секаков тип на стапало.

  Тежина

  356 гр по чевел за број 39.

ден6.999,00Price
Боја: Црно-сини
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0