Ниски женски обувки за планинарење Quechua MH100

Ниски женски обувки за планинарење Quechua MH100

Одличен избор за почетници. Дизајнирани за секакви временски услови. Водоотпорна мембрана. Вградена подлога за оптимална амортизација. Заштита од камења на предниот дел од обувките.

 • Дополнителни информации

  Стабилност

  Cross contact ѓон за суви и калливи терени.

  Амортизација

  ЕВА (етилен-винил ацетат) ѓон кој обезбедува леснотија при движење во планина.

  Водоотпорност

  Водоотпорна мембрана за заштита од дожд за прошетка до 8км.

  Заштита

  Гумена заштита од камења на предниот дел од обувките.

  Тежина

  337 гр по чевел за број 39.

ден5.999,00Price
Боја: Црно-тиркизни
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0