Женски обувки за планинарење Quechua MH100

Женски обувки за планинарење Quechua MH100

Овие трисезонски обувки за планинарење се наменети за технички тури, при што дебелиот ѓон обезбедува стабилност на секаков тип на терен, а водоотпорниот слој ве штити од дожд. 

 • Дополнителни информации

  СТАБИЛНОСТ
  Гумен ѓон погоден за сув и каллив терен.
  Гумена заштита од камења на предниот дел од обувките. Специјален ЕВА (етилен-винил ацетат) ѓон за поголема стабилност и флексибилност.
  ВОДООТПОРНОСТ
  Заштита од дожд до 8 км.
  ТЕЖИНА
  395 гр по чевел за број 38. 
   

ден6.299,00Price
Боја: Модро плави
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0