ЖЕНСКИ РАНЕЦ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 500 50L+10L

ЖЕНСКИ РАНЕЦ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 500 50L+10L

Издржлив и удобен, овој ранец за планинарење е дизајниран специјално за жени кои планинарат неколку дена по ред носејќи товар од 8 до 12 кг. 

 • Дополнителни информации

  КОМФОР
  Прилагоден на формата на женското тело
  Заден дел со многу прецизно прилагодување за грбот.

  ТЕЖИНА
  8-12 кг

  ПРАКТИЧНОСТ
  Џебови: 3 надворешни, 3 затворени, 2 на половината, 1 држач за шише.

  КАПАЦИТЕТ
  Волумен: 52L
  Тежина: 2 кг
  Димензии кога е полн: висина 70 * x ширина 47 * x дебелина 32 см

  ИЗДРЖЛИВОСТ
  Полиестер влакно тип 300.

   

ден6.899,00Price
Боја: Тегет
Капацитет

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0