МАШКИ РАНЕЦ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 500 50L

МАШКИ РАНЕЦ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Forclaz Trek 500 50L

Посебно дизајниран за мажи кои пешачат во планини неколку дена по ред за товар помеѓу 8 и 12 килограми. Специјално е обликуван да донесе удобност и поддршка на машкото тело,обезбеден со многу џебови и прегради за да ја одржува вашата опрема организирана. 

 • Дополнителни информации

  АНАТОМСКИ ДИЗАЈН
  Дизајн прилагоден за машкото тело. Задниот дел е прилагоден на обликот на грбот.
  За тежина: 8 - 12кг

  ПРАКТИЧНОСТ
  Џебови: 3 надворешни мрежни џебови
  3 со патент
  2 џебови кај половината
  1 држач за шише

  Волумен: 52л, Тежина: 2,00 кг
  Димензии на пополнетата торба: висина 70x ширина 47x должина 32 cm

  ИЗДРЖЛИВОСТ
  Полиамидна база.
   

ден4.299,00Price
Боја: Тегет
Капацитет

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0