ЧЕЛНА ЛАМБА 80 ЛУМЕНИ ONNIGHT 100 FORCLAZ

ЧЕЛНА ЛАМБА 80 ЛУМЕНИ ONNIGHT 100 FORCLAZ

Дизајнирана за помалку технички тури, челната ламба ONNIGHT 100 е мултифункционална, лесна за употреба и удобна за употреба. Неговата флексибилна површина е заштитена од удари и прскања. FORCLAZ светилките се прилагодуваат на сите услови.

 • Придобивки

  ВИЗУЕЛНО

  осветлување од широчина од 25 метри (80 км) од далечина: идеално за пешачење и во ноќе

  ТРАЈНОСТ ОТПОРНА НА

  прскалки (IPX4) и влијанија

  ЗАШТЕДА НА ПРОСТОРОТ

  Еднократната конструкција лесно се вклопува во џеб или торба

   

  ЛЕСНОТИЈА НА УПОТРЕБА

  Едно копче можете лесно да го вклучите и исклучите, дури и со нараквици

   

  ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА

  30 часа во режим Еко 10h во
  силен режим Овозможува
  3 LR03-AAA батерии (вклучувајќи батерии)

  МУЛТИФУНКЦИОНАЛНИ

  3 режими на осветлување: црвена, еко-бела, силна бела боја

   

  ЛЕСНОТИЈА

  80 гр.

ден899,00Price
Боја

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0