МАШКИ ПАНТАЛОНИ ЗА АЛПИНИЗАМ SIMOND

МАШКИ ПАНТАЛОНИ ЗА АЛПИНИЗАМ SIMOND

Нашиот тим ги дизајнираше овие панталони за оние кои сакаат планинарење на ладно време, алпинизам и скијање. Овие топли панталони се издржливи и не ги ограничуваат вашите движења. Трегерите се прилагодливи и отстранливи.

 • СПЕЦИФИКАЦИИ

  УДОБНОСТ
  Удобна флексибилна ткаенина со 7% еластин.

  ТРАЈНОСТ

  Засилена компонента во ткаенината (15% Арамид) и тежина на ткаенина 275g./m².

  ВОДООТПОРНОСТ
  Панталоните се отпорни на дожд.

  ВЕНТИЛАЦИЈА

  Ткаенина со 2 патенти за вентилација од страните.

  ОТПОРНОСТ

  Отпорни на ветрови благодарение на дебелата ткаенина, која го намалува ветерот.

  КОМПАТИБИЛНОСТ

  Погодни за врзување со јаже.

   
ден5.079,00Price
Боја: Црна
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0