ЖЕНСКИ ПАНТАЛОНИ ЗА АЛПИНИЗАМ SIMOND

ЖЕНСКИ ПАНТАЛОНИ ЗА АЛПИНИЗАМ SIMOND

Нашиот тим ги дизајнираше овие панталони за оние кои сакаат планинарење на ладно време, алпинизам и скијање. Овие топли панталони се издржливи и не ги ограничуваат вашите движења. Трегерите се прилагодливи и отстранливи. 

 • СПЕЦИФИКАЦИИ

  УДОБНОСТ

  Пријатна ткаенина со 7% еластин

  ТРАЈНОСТ

  Засилена компонента и тежина на ткаенина 275g./m² 

  ВОДООТПОРНОСТ

  Панталоните се отпорни на дожд.

  ВЕНТИЛАЦИЈА

  Ткаенина со 2 вентилациони патенти од страните.

  ВЕТРООТПОРНОСТ

  Отпорни на ветрови

  КОМПАТИБИЛНОСТ

  Вклучуваат трегери кои се лесни за прикачување/прилагодување, погодни се за јаже и имаат патент кај колената.

   

   
   
ден4.349,00Price
Боја: Црна
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0