ПЛАНИНАРСКИ СТАПОВИ FORCLAZ MH500

ПЛАНИНАРСКИ СТАПОВИ FORCLAZ MH500

Нашиот дизајнерски тим ги дизајнираше овие мултифункционални стапови за оние кои редовно пешачат по ридско планински терени. Совршена хармонија на удобност, практичност и леснотија. Се отвораат и затвораат со едно движење.

 • Придобивки

  ЕРГОНОМСКИ ЗАФАТ

  Дебела рачка со сунѓер

  ТЕЖИНА

  240 g.

  ИЗДРЖЛИВОСТ

  алуминиум 7075-Т6 / 6061-Т6.
  Дијаметар на шипка 18/16/14 мм
  Издржлив волфрам

  ПРИЛАГОДЛИВА СТРУКТУРА

  Екстерно заклучување и автоматско брзо и прецизно прилагодување на должината.
  105 - 130 см

  ЗАШТЕДА НА ПРОСТОР

  3 делови.
  Должина на деловите: 56 см

   

ден1.439,00Price

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0