ПЛАНИНАРСКИ СТАПОВИ FORCLAZ A200

ПЛАНИНАРСКИ СТАПОВИ FORCLAZ A200

Овие стапови се наменети за пешачење на нерамен терен и за оние кои сакаат да ја одржат својата рамнотежа благодарение на додолгата рачка за стрмни падини. Лесен систем за прилагодување на Push Pin.

 • Придобивки

  ЕРГОНОМСКИ ЗАФАТ

  2D флексибилна рачка од пена.

  ТЕЖИНА

  200 гр.

  ИЗДРЖЛИВОСТ

  алуминиум 7075-Т6 / 6061-Т6.
  Дијаметар на шипка 20/18/16 mm
  Издржлив волфрам

  ПРИЛАГОДЛИВА КОНСТРУКЦИЈА

  Многу сигурен и лесен систем за прилагодување на копче 110/115/120/125/130 cm

  ЗАШТЕДА НА ПРОСТОР

  3 делови.
  Должина на секој дел: 57 см

ден999,00Price

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0