МАШКИ ЗИМСКИ ЧИЗМИ SH100 X-WARM QUECHUA

МАШКИ ЗИМСКИ ЧИЗМИ SH100 X-WARM QUECHUA

Нашите инженери ги дизајнираа овие топли чизми за да ве заштитат во зимски услови. Ја одржуваат топлината и се лесни за облекување благодарение на страничниот патент.

 • СПЕЦИФИКАЦИИ

  ТОПЛИНСКА ИЗОЛАЦИЈА

  Обезбедуваат одлична топлинска изолација, за температура кога стоите: -13 °C а кога се движите: -22 °C.
   

  ХИДРОИЗОЛАЦИЈА

  Ги одржува нозете суви благодарение на водоотпорниот материјал.
   

  СТАБИЛНОСТ

  Гумената подлога од 4 мм обезбедува сигурно одење по снег.

   

 • ПРЕПОРАКИ

  СОСТАВ

  НАДВОРЕШЕН МАТЕРИЈАЛ

  80,00% полиестер, 20,00% полиуретан
   
  ПОСТАВА 

  79,00% полиестер, 06,00% полиуретан, 15,00% акрилик

  ЃОН

  100.00% гума

  ПРЕПОРАКИ ЗА НЕГА

  Исплакнете со свежа вода после употреба и исушете ги на отворено.

  ПРЕПОРАКИ ЗА СКЛАДИРАЊЕ

  Препорачуваме да ги складирате чизмите на проветрена, темна и сува локација.

ден2.999,00Price
Број
Боја: Црни

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0