МАШКИ СИВИ / ЦРНИ ПАТИКИ / ЏОГИНГ -KALENJI

МАШКИ СИВИ / ЦРНИ ПАТИКИ / ЏОГИНГ -KALENJI

Овие патики се идеални за трчање  еднаш или два пати неделно. Благодарение на мултифункционалниот ѓон, ви овозможуваат комотно трчање по патишта и патеки. Дизајнот CS и EVA ѓонот нудат одлична апсорпција од удар.

 • Дополнителни информации

   ШОК АБСОРБЦИЈА
  EVA ѓон дава дополнителен комфор.
  СТАБИЛНОСТ
  2 mm слој кој обезбедува добар зафат на рамен или нерамен пат 

   УДОБНОСТ

  Идеален чевли за оние кои сакаат да се чувствуваат удобно при трчање.

  Ѓон состав
  60,00% гума, 40,00% ЕВА

   

  ПРОМЕНА
  40,00% полиуретан, 60,00% катјонски полиестер

   

  ПОСТАВАТА И ЧОРАПИТЕ
  50,00% катјонски полиестер, 50,00% ЕВА
ден1.999,00Price
Број
Боја: Сива

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0