НИСКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua MH100

НИСКИ МАШКИ ОБУВКИ ЗА ПЛАНИНАРЕЊЕ Quechua MH100

Со квалитети како апсорпција на удар и стабилност на нерамен терен, овие чевли ви овозможуваат удобно пешачење по планински терен.

 • Дополнителни информации

  СТАБИЛНОСТ
  Гумен ѓон кој обезбедува стабилност на суви и лизгави патеки. Преден дел ги штити прстите од удари.
  АМОРТИЗАЦИЈА
  Обезбедува апсорпција на шок благодарение на ѓонот EVA (етилен винил ацетат).
  ТЕЖИНА
  355 g по чевел за број 42.
ден4.999,00Price
Боја: Сива
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0