МАШКА ТЕХНИЧКА ЈАКНА ЗА АЛПИНИЗАМ SIMOND

МАШКА ТЕХНИЧКА ЈАКНА ЗА АЛПИНИЗАМ SIMOND

Оваа водоотпорна јакна е дизајнирана да ве заштити при алпинистичко искачување на планина. Лесна, водоотпорна и техничка јакна, која поради цвојот ергономски крој обезбедува одлична удобност и може да се користи со кацига.

 • СПЕЦИФИКАЦИИ

  ВОДООТПОРНОСТ

  15.000 мм водоотпорен слој.

  ТРАЈНОСТ

  Лесна ткаенина (109g / m²). Оптимална рамнотежа помеѓу издржливоста и леснотијата.

  ВЕНТИЛАЦИЈА

  Ткаенина од 3 слоја со мембрана за дишење.

  СЛОБОДА НА ДВИЖЕЊЕ

  Ергономски крој за полесно движење и прилагодливост.

   

ден7.749,00Price
Боја: Портокалова
Број

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0