ДОЛГИ ЧОРАПИ - ЦРНИ / СИВИ - MH 500 QUECHUA

ДОЛГИ ЧОРАПИ - ЦРНИ / СИВИ - MH 500 QUECHUA

Нашите дизајнери за пешачење го дизајнираа овој чорап за оние што пешачат по планините на подолг временски период .

 • ПРИДОБИВКИ

  УДОБНОСТ 
   
  КАРАКТЕРИСТИКИ 

  Спречува потење на ногата.

  АНТИ-ИРИТАЦИЈА
  Специјални јажиња кои го намалуваат триењето на петите.
   

  ОДГОВАРА НА ТЕЛОТО

  Благодарение на 100% структурата на компонентата на еластан, таа е погодна за секој вид стапало.

   
  ОТПОРНОСТ НА АБЕЊЕ
  Повеќе делови од полиамид предиво за максимална издржливост.
ден399,00Price
Color

Повеќе

Охридска бр.50

Скопје, 1000, Р.Северна Македонија 

Тел: 070 643 191

Детали

Социјални мрежи

Мејлинг листа

Известување за специјални понуди

©2019 SPIKEX

0